Prepojenie Webovača s Google Analytics

Vďaka bezplatnej službe Google Analytics budete môcť nielen merať predaj a konverzie, ale pozrieť si tiež aktuálne prehľady o využívaní vašich stránok, rôznych prístupových cestách používateľov na stránky a možnostiach, ako si ich udržať, aby prišli znovu.

Obrázok 1: Prihlásenie do Google Analytics

Po kliknutí na tlačítko „Vytvoriť účet“ sa zobrazí prihlasovacie pole k službám od spoločnosti Google, t.j. ak máte napr. gmail, účet si vytvoríte pod rovnakými prihlasovacími údajmi.

Ak ešte nemáte účet v spoločnosti Google, kliknite na možnosť „Vytvoriť účet“.

Obrázok 2: Vytvorenie účtu Google

Po prihlásení uvidíte prehľad krokov, ktoré nasledujú. Pokračujte kliknutím na tlačítko „Zaregistrovať sa“ na pravej strane.

Obrázok 3: Registrácia do Google Analytics

Po kliknutí na tlačítko „Zaregistrovať sa“ vyplňte údaje o webovej stránke, ktorú chcete sledovať, zvoľte štát, čas a odvetvie podnikania.
Keď budete mať vyplnené všetky údaje, pokračujte kliknutím na „Získať ID sledovania“.

Obrázok 4: Vyplnenie údajov pre získanie ID sledovania v Google Analytics

Následne sa zobrazia  zmluvné podmienky služby Google Analytics. Zvoľte krajinu, prečítajte si podmienky a ak s nimi súhlasíte, kliknite na tlačítko „Súhlasím“.

Obrázok 5: Súhlas so zmluvnými podmienkami Google Analytics

Po odsúhlasení podmienok sa dostanete ku kódom pre sledovanie stránky. Najdôležitejší je kód, ktorý je umiestnený v okne „Sledovanie webových kód“. Celý kód skopírujte.

Obrázok 6: Kód pre sledovanie webových stránok v Google Analytics

Skopírovaný kód teraz vložte na svoju stránku vo Webovači. Získaný kód vkladáte do ľavého panela Nastavenia ->Nastavenie webu – > Meracie kódy. Ak tu už nejaký kód máte, získaný kód vložte pod neho (odporúčame medzi kódmi nechať jeden prázdny riadok, aby ste opticky vedeli rozlíšiť, kde začína ďalší kód).

Obrázok 7: Vloženie kódu pre sledovanie webových stránok z Google Analytics do Webovača

Obrázok 8: Vloženie kódu pre sledovanie webových stránok z Google Analytics do Webovača - detail

Vložený kód nezabudnite uložiť kliknutím na „Uložiť zmeny“. 

Stránku máte prepojenú s Google Analytics a môžete sa tešiť na prvé výsledky, ktoré uvidíte v Google Analytics v záložke „Prehľady“.

Obrázok 9: Prehľady v Google Analytics

Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky, neváhajte nás kontaktovať na email podpora@webovac.sk – Pondelok – Piatok: 8:00 – 16:00.